اخبار افغانستان

200 هزار افغانی، جریمه‌ فرار از صف طالبان

سیمرغ، پنجشیر: منابع معتبر می‌گویند گروه طالبان، خانواده‌های افرادی را که از صف این گروه فرار می‌کنند جریمه و زندانی می‌کند.
اراضی کوهستانی و جنگ‌های پیچیده در استان پنچشیر، اندراب‌ها و خوست باعث شده تا بسیاری از نیروهای طالبان از جنگ خسته شده، صف طالبان را ترک کنند.در ماه های اخیر گزارش های به نشر رسید که نیروهای طالبان سلاح و جنگ افزارهای شان در پنجشیر و انداراب به فروش رسانده و با تغییر وضعیت ظاهری شان این مناطق را ترک می‌کنند. هرچند طالبان، ایست‌های بازرسی ویژه را برای شناسایی نیروهای شان در مسیر پنجشیر و اندراب ایجاد کرده اند تا مانع خروج نیروهای شان شوند، اما همچنان آمار فرار نیروهای این گروه بالاست.یک منبع از میان طالبان می‌گوید که مسوولین جنگ در پنجشیر و اندارب‌ها تصمیم گرفته اند؛  تا خانواده‌های کسانی را که فرار می‌کنند مجازات نقدی و زندانی کنند. به گفته این منابع طالبان به نیروهای شان هشدار داده اند که اگر از جنگ در پنجشیر و اندارب فرار کنند، خانواده‌های آنان، تا دوصد هزار افغانی جریمه می شوند و در صورت عدم پرداخت این مقدار پول، تا 6 ماه زندانی خواهند شد.به گفته منابع این تصمیم از سوی طالبان پس از فرار معاون لوای طالبان برای شهرستان دره استان پنجشیر گرفته شد. منابع می‌گویند معاون لوا طالبان به گونه مخفیانه به شهر کابل فرار کرده و تلاش های مسوولین این گروه برای یافتن او تا کنون بی نتیجه بوده است.
طالبان در یک سال گذشته پیوسته تلاش کردند تا جنگ را در پنجشیر خاتمه دهند، اما سرسختی و ایستادگی نیروهای جبهه مقاومت ملی، گروه طالبان را واداشته تا در رهبری جنگ، استان پنجشیر و اندارب‌ها تجدید نظر کند و به تازگی معاون وزیر دفاع این گروه به حیث مسوول جنگ در جغرافیایی تحت کنترول جبهه مقاومت تعین شده است.

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا