اخبار افغانستان

2 طالب در درگیری خودی این گروه در پنجشیر کشته شدند

سیمرغ به نقل از صدای افغانستان، پنجشیر: منابع محلی می‌گویند، در درگیری میان طالبان هلمندی و ارزگانی در شهرستان آبشار این استان 2 طالب کشته شده و 1 تن شان زخم برداشته است.
منابع امروز چهارشنبه، 17 جوزا/خرداد، به خبرگزاری صدای افغانستان گفتند، نیرو های طالبان صبح روز گذشته به منطقه “قاش دراز پرنگال” از مربوطات روستای سنگی‌خان، هجوم بردند و دست به بازرسی خانه های مردم در این روستا زدند.
به گفته منابع در نتیجه تلاشی خانه‌به‌خانه چند میل جنگ افزار کهنه و بجامانده از جنگ‌های دوران شوری از نزد

مردم محل به دست طالبان افتاده و روی چگونگی تقسیم این جنگ افزار ها طالبان ارزگانی و هلمندی با هم درگیر شدند که در نتیجه 2 طالب هلمندی کشته و یک طالب ارزگانی زخمی شده است.
گفته می‌شود پس از درگیری طالبان یک پاسگاه 30 نفری را در ساحه پرنگال از مربوطات سنگی خان ایجاده کرده اند.
این در حالی‌ست که طالبان دو روز پیش نیز به روستای “پرنگال” از مربوطات سنگی خان هجوم برده و 70 تن از اهالی این روستا را بازداشت کردند که  پس از وساطت محاسن سفیدان 50 تن آنان را رها و 15 تن دیگر شان به جای نا معلوم انتقال یافته اند که تا هنوز از سرنوشت شان معلوماتی در دست نیست.
قابل ذکر است که گروه طالبان پس از گذشت 2 سال هنوز هم به آزار و اذیت اهالی پنجشیر ادامه داده اند که شماری را بازداشت شکنجه و در موارد زیادی هم تیرباران شده اند.

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا