اخبار افغانستان

182 موسسه عضو اکبر در افغانستان فعالیت شان را به تعلیق در آوردند

سیمرغ ،کابل: نهاد هماهنگ کننده‌ی رفاه و پیشرف برای افغانستان گفته است که 182 موسسه عضوه این نهاد، برای یک هفته فعالیت شان را به تعلیق در آوردند.

موسسه اکبر امروز سه‌شنبه 13 جدی/دی در خبرنامه‌ای گفته است که این نهاد، فعالیت‌های خود را به دلیل ممنوعیت کار زنان برای مدت یک هفته به حالت تعلیق در اورده است.

در اعلامیه این موسسه آمده است که نماینده‌گان این موسسه در دیدار با سرپرست وزارت اقتصاد در 29 دسامبر، این تصمیم را گرفته اند.

گفته میشود نماینده‌گان موسسه‌های عضو اکبر در دیدار خود در مورد ممنوعیت کار زنان در اداره‌های دولتی و خارجی نگرانی شان را با سرپرست وزارت اقتصاد مطرح کرده و از  این وزارت خواسته اند تا طالبان در مورد این تصمیم خود تجدید نظر کنند.

این موسسه در اعلامیه اش هشدار داده است که،ممنوعیت کار زنان در افغانستان پیامدهای ناگوار اقتصادی و انسانی را در کشور خواهد داشت.

این در حالی است که گروه طالبان در هفته های اخیر قوانین را وضع کرده اند که در آن زنان از کار و آموزش منع شده اند.

پس از ممنوعیت کار و آموزش زنان در افغانستان، جامعه جهانی و اکثریت کشور های جهان از طالبان خواسته اند تا در این تصمیم خود تجدید نظر کنند، اما طالبان تا هنوز به واکنش‌های جهان توجهی نکرده و گفته اند جامعه جهانی، و موسسات بین المللی مکلف به رعایت قوانین طالبان اند.

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا