اخبار افغانستان

سربریدن چندین شیعه اسماعیلیه توسط طالبان

سیمرغ، بدخشان: طالبان چندین ‌تن از بزرگان مذهب اسماعیلیه را در چندین شهرستان بدخشان سر بریدند.
منابع محلی روز گذشته  ۲۹سرطان/ تیر به سیمرغ گفته‌اند؛ گروه طالبان چندین تن از بزرگان مذهب اسماعلیه را در شهرستان‌های واخان، شغنان و اشکاشم استان بدخشان به گونه مرموز و آشکار سربریده‌ و تیرباران کرده‌اند.
از سوی‌هم منابع می‌افزایند، افراد گروه طالبان پیروان این مذهب را واجب القتل دانسته و بدون  مرتکب شدن کدام عمل جرمی، آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
در همین حال منابع مذکور می‌گویند که این گروه، بزرگان مذهب اسماعلیه را در شهرستان‌های اسماعیلیه نشین استان بدخشان به صورت سیستماتیک و مرموز به قتل می‌رسانند.
به گفته‌ی منابع، طالبان ذبح حیوانات را به دست اهل مذهب اسماعیلیه حرام دانسته و بنا به فیصله این گروه پیروان این مذهب حق داشتن قصابی در شهر را ندارد.
اسماعیلیه گروهی از شیعیان هستند که به امامت اسماعیل، فرزند جعفر صادق، اعتقاد دارند و چهل‌و‌نهم امام آن‌ها، کریم آقاخان است.
اسماعیلیان ۳ درصد نفوس کشور را تشکیل می‌دهند که بیشتر در سمت شمال افغانستان در استان‌های بدخشان، بغلان و تخار بیشتر ساکن می‌باشند.

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا