اخبار افغانستان

6 نیروی طالبان در شهرستان اشکمش کشته شدند

سیمرغ، تخار: در نتیجه درگیری میان نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان و گروه طالبان در شهرستان اشکمش، دست‌کم 6 نیروی طالبان کشته شده و شماری از نیروهای ارشد این گروه کشته شده اند.
منابع محلی امروز25 اسد/ مرداد به سیمرغ، می‌گویند در نتیجه درگیری میان طالبان و نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان در روستای انجیرستان شهرستان اشکمش و بخش های از شهرستان چال، 6 نیروی طالبان کشته شده و شماری دیگری از نیروهای این گروه زخمی شده اند. به گفته منابع ولسوال و مدیر استخبارات گروه طالبان برای شهرستان اشکمش تخار نیز به شدت زخمی شده اند که در وضعیت بد قرار دارند.
فرید نام مستعار یکی از باشنده های محل به سیمرغ می‌گوید، قاری فیروز مدیر استخبارات گروه طالبان به شدت زخمی شده بود، در مسیر انتقال به بیمارستان، جان باخته است. منابع می‌افزایند که طالبان را در این نبرد ملاجانو معاون قول اردوی طالبان رهبری می‌کند و از شام روز دوشنبه، شماری از نیروهای طالبان در منطقه شیره و ماندره شهرستان اشکمش به محاصره نیروهای چریکی جبهه مقاومت در آمده اند.
به گفته منابع روز گذشته همزمان با تشدید نبرد در این منطقه، گروه طالبان شبکه های مخابراتی را نیز در این منطقه قطع کرده اند.

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا