اخبار جهان

16 پلیس در حمله تروریستی به یک پاسگاه در پاکستان کشته و زخمی شدند

سیمرغ به نقل از پایگاه: رسانه‌های پاکستان گزارش دادند که افراد مسلح مخالف دولت این کشور بالای یک مرکز پولیس در دیره اسماعیل‌خان ایالت خیبرپختونخوا، حمله کردند که در نتیجه 10 پولیس کشته و 6 تن دیگر شان زخمی شدند.

به اساس گزارش رسانه‌ها افراد مسلح  حوالی ساعت 3 صبح امروز دوشنبه، 16 دلو، نخست بالای مرکز پولیس تیراندازی کرده و سپس وارد ساختمان این مرکز شدند که در نتیجه 10 پلیس را کشتند و 6 تن دیگر شان را زخمی کردند.

رویترز، از قول ملک انیس الحسن، معاون نظارت پلیس در دارابان، نگاشته است که مهاجمان پس از ورد به پاسگاه پولیس با بم‌های دستی و سلاح‌های خفیفه بالای پولیس حمله نمودند که تلفات بیشتری را برای پلیس وارد کرده و سپس موفق شدند از ساحه فرارنمایند.

این درحالی‌ست که در هفته‌های اخیر مخالفان دولت پاکستان چندین حمله مرگبار را بالای نظامیان پاکستان انجام داده اند که در نتیجه آن ده‌ها نظامی این کشور کشته و زخمی شدند.

تاکنون مسئولیت این حملات مرگبار بالای پاسگاه پلیس در ایالت خیبرپختونخوا را هیچ گروهی به عهده نگرفته است. اما در گذشته تحریک طالبان پاکستان و گروه‌های جدای طلب بلوچ مسئولیت حمله بالای نظامیان پاکستان را به عهده گرفته اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا