اخبار افغانستان

طالبان 25 تن را در بدخشان شلاق زدند

سیمرغ، بدخشان: مسوولین محلی گروه طالبان در استان بدخشان امروز 25 تن را میان تجمع بزرگ مردمی در شهر فیض آباد مرکز استان بدخشان شلاق زدند.
منابع محلی امروز پنج‌شنبه، 1جدی /دی، به  سیمرغ می‌گویند که 25 تن به شمول زنان و مرداد در میدان ورزشی شهر فیض آباد مجازات شدند. به گفته این منابع به هرکدام این افراد 30 تا 39 شلاق زده شده است.
طالبان تا کنون مشخص نکرده اند که این افراد به چی اتهامی مجازات شدند، اما پیش از این ده ها تن را به اتهامات مختلف از جمله داشتن روابط جنسی، قمار، شراب نوشی و دزدی شلاق زده اند.
طالبان روز گذشته در شهر فیض آباد مرکز بدخشان آگاهی عمومی به نشر رسانده و از همه مردم خواستند که ساعت 9 صبح به میدان ورزشی حاضر شوند تا مجازات متهمین را تماشاکنند. در اعلامیه گروه طالبان که از طرف ریاست اطلاعات و فرهنگ این گروه به نشر رسیده بود، آمده که فلم برداری و عکس گرفتن از جریان مجازات ممنوع میباشد.
طالبان در جریان یک ماه اخیر دست‌کم 150 تن در استان‌های مختلف کشور در میان عام مردم مجازات بدنی کرده اند. با وجودی که سازمان های بین المللی و حقوق بشری بار ها از طالبان خواسته اند تا مجازات شلاق را متوقف سازند، اما طالبان همچنان تاکید دارند که حکم اسلام را عملی می‌کنند.

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا