اخبار افغانستان

6 کودک در انفجار ماین در فاریاب کشته و زخمی شدند

سیمرغ به نقل از صدای افغانستان، فاریاب: منابع محلی می‌گویند، در نتیجه انفجار یک حلقه ماین در این استان 3 تن کشته و 3 تن دیگر زخم برداشته اند.
منابع امروز دوشنبه، 12 سرطان/ تیر گفتند، در نتیجه انفجار ماین روز گذشته در منطقه‌ی “شباختو” از مربوطات شهرستان “خواجه سبز پوش” 2 کودک 10 ساله و یک دختر 17 ساله جان باخته اند.
به گفته منابع 3 کودک دیگر نیز در این انفجار زخمی شده و 3 کودک دیگر نیز در این انفجار زخمی شده و به بیمارستان استان بلخ انتقال یافته اند که وضعیت صحی شان وخیم گزارش شده است.

یک منبع موثق به خبرگزاری صدای افغانستان گفت این ماین از زمانه‌های دور در یک حویلی جامانده بوده که مالک خانه از آن بی خبر بوده است. این انفجار زمانی رخ داده که اطفال با ماین بازی می‌کردند.
این در حالی‌ست که چندی پیش نیز یک آهن فروش در استان میدان وردک نیز در اثر انفجار سرگلوله هاوان جان خود را از دست داد.
ماین‌ها و خمپاره‌های منفجر ناشده از زمان حمله اتحاد شوروی به افغانستان و همچنان جنگ‌های بیست ساله گذشته در این کشور مدفون است که گاه گاهی از شهروندان کشور به خصوص اطفال قربانی می‌گیرد.

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا