اخبار افغانستان

5 طالب در پنجشیر تسلیم نیروهای مقاومت شد

سیمرغ، پنجشیر: 5 جنگ‌جوی طالب در شهرستان دره استان پنجشیر با اسلحه و تجهیزات‌شان تسلیم نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان شدند.
منابع معتبر امروز دوشنبه 14 سنبله/ شهریور، به سیمرغ می‌گویند طالبان از چند مسیر بالای سنگرهای مقاومت در شهرستان دره هجوم برده بودند که 5 نیروی آنان بدون جنگ به نیروهای مقاومت تسلیم شده‌اند.به گفته‌ای منابع، این افراد به فرمانده خنجر فرمانده قرارگاه عبدالله‌خیل تسلیم شده‌اند. منابع می‌افزایند که نیروهای جبهه مقاومت، اسیران را پس از فشار زیاد طالبان بالای مردم شهرستان دره، دوباره آزاد کرده اند.منابع  تاکید کرده‌است که از این افراد 5 میل اسلحه و تجهیزات که شامل مخابره و برتله بود به دست نیروهای مقاومت افتاده‌است.پیش از این نیز 6 طالب کاپیسایی، پاسگاه شان در دره عبدالله خیل را ترک کرده فرار کردند که یکی از آنان در کوه های این منطقه به دست نیروهای جبهه اسیر شد که پس از بازپرسی او را رها کردند.
این نخست تسلیمی طالبان به نیروهای جبهه مقاومت ملی نیست، پیش از این نیز یک گروهی 40 نفری طالبان تسلیم نیروهای جبهه مقاومت در پنجشیر شدند که پس از چند ساعت دوباره آزاد گردیدند.

سالار ازادی

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا