اخبار افغانستان

طالبان در جستجوی نیروهای پیشین امنیتی در کابل و بلخ

سیمرغ، کابل: منابع موثق اطلاع می‌دهند که گروه طالبان در استان های کابل و بلخ، بار دیگر جستجوی نیروهای پیشین امنیتی را آغاز کرده اند.
منابع محلی امروز پنج‌شنبه 3 سنبله/ شهریور به سیمرغ می‌گویند که گروه قطعه بدری طالبان، عملیات دستگیری نیروهای پیشین امنیتی را در شهر کابل و شهر مزار شریف آغاز کرده اند. به گفته این منابع، طالبان این بار متفاوت از دیگر عملیات‌های جستجوی خانه‌به‌خانه، عملیات راه اندازی کرده اند. منابع می افزایند که طالبان اطلاعات دقیق از نیروهای پیشین امنیتی داردند و تصاویر  نیروها پیشین امنیتی را نیز در اختیار دارند تا از دیگر افراد تفکیک کنند. منابع تاکید دارند که طالبان، بدون راه اندزای جستجوی خانه‌به‌خانه در تمامی محله، مستقیم وارد خانه مسکونی نیروهای پیشین امنیتی شده، آنان را بازداشت و با خود می برند.تصاویری که صبح امروز از شهر مزارشریف مرکز استان بلخ به نشر رسیده نشان میدهد که طالبان وارد بسیاری از خانه های مردم شده اند. منابع می‌گویند که نیروهای پیشین امنیتی در بلخ، هدف نیروهای ویژه طالبان است. طالبان روز گذشته فرمانده پیشین شهرستان خلم استان بلخ، را در شهر مزار شریف تیر باران کردند.

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا