اخبار افغانستان

طالبان بر دو دختر جوان در سمنگان تجاوز و سپس سربریدند

سیمرغ، کابل: دفتر رسانه‌های جبهه مقاومت ملی افغانستان اعلام کرده که نیروهای طالبان در استان سمنگان در شمال کشور، بر دو دختر جوان نخست تجاوز جنسي کرده و سپس آن‌ها را سربریده اند.
صبغت احمدی سخن‌گوی جبهه مقاومت ملی افغانستان، امروز شنبه، 3 جدی/دی‌، در صفحه فیسبوک خود تصاویر از یک نیروی طالب در کنار دو دختر به نشر رسانده؛ گفته است که طالبان بر این دو دختر در استان سمنگان تجاوز جنسی کرده پس بر داشتن تصاویر یادگاری با آنان، سپس در برابر چشمان خانواده شان سربریدند.
احمدی افزوده که این رویداد یک هفته پیش در روستای سرخ قلعه از مربوطات شهرستان رویی‌دوآب استان سمنگان رخ داده است.
سخن‌گوی جبهه مقاومت ملی افغانستان همچنان می‌افزاید؛ متجاوزین به این دو دختر جوان محافظین ملا شمشاد ولسوال طالبان برای ولسوالی رویی‌دوآب هستند. به گفته او، فرد که پس از تجاوز جنسی این دو دختر را سربریده قاری انس نام دارد.
دفتر رسانه‌های جبهه مقاومت، یکی از این دختران را آمنه معرفی کرده و گفته که هویت یکی دیگر از قربانیان به دلیل درخواست خانواده‌اش محفوظ می‌ماند.
در گزارش آمده که نیروهای طالبان تاکنون هم دست از سر این خانواده برنداشته اند و می‌خواهند که دختر دیگر این خانواده را به یکی دیگر از نیروهای طالبان نکاح اجباری کنند.
این نخستین رویداد تجاوز جنسی نیروهای طالبان به زنان و دختران پس از تسلط شان نیست؛ بلکه در بیش از یک‌ونیم سال حاکمیت این‌گروه به ده‌ها گزارش مشابه در نقاط مختلف کشور گزارش شده است

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا