اخبار افغانستان

مراسم فاتحه‌خوانی شهدای اندراب در شهر مشهد برگزار شد

سمیرغ، ایران: مراسم فاتحه‌خوانی جنرال خیرمحمد خیرخواه اندرابی و 9 تن از هم‌سنگرانش، با حضور پرشکوه شهروندان افغانستان، مقامات دولت پیشین این کشور در شهر مشهد- ایران برگزار شد.

این مراسم روز گذشته یک‌شنبه 18 جدی/ دی، به همکاری دفتر بنیاد شهید احمدشاه مسعود، در شهر مشهد با حضور داشت مقامات نظام پیشین افغانستان به شمول وکلای مجلسین، شخصیت‌های سیاسی  و فرهنگی، فرماندهان جهاد و مقاومت مردم افغانستان، نیروهای نظامی پیشین و صد‌ها تن جوانان ساکن در شهرهای مختلف ایران، برگزاری شد.

 همچنان پس از ختم قرآن‌مجید در این محفل، حاجی سنگی محمد سنگین از بزرگان جهاد و مقاومت استان بغلان به نمایندگی از مردم، تشریف‌آوری شهروندان افغانستان مقیم ایران را به مراسم فاتحه‌خوانی قدردانی نمود و همچنان در ادامه به هم‌دیگر پذیری و اتحاد تاکید کرد.

حاجی سنگین همچنان در این مراسم گفت: خون شهدا اراده مردم را در راه مبارزه با گروه طالبان قوی‌‍تر می‌سازد.

سپس مولوی فضل کریم سراجی، به نمایندگی از علمای کشور به اتحاد و همدیگر پذیری اقوام مختلف افغانستان از آن‌ها خواست تا به خون شهدا حرمت بگذارند و به تعهد مبارزاتی شان در برابر دشمن مشترک متعهد باشند.

خیرمحمد خیرخواه، یکی از فرماندهان برجسته جبهه مقاومت ملی با 9 تن از همسنگرانش در 6 جدی در مربوطات دره تغانک شهرستان پل‌حصار اندراب بعد از 30 ساعت نبرد رویاروی با صدها نیروی طالب، به شهادت رسید.

سالارآزادی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا