اخبار جهاناخبار افغانستان

رسانه‌های گاردین و رخشانه در گزارشی از تجاوز گروهی گروه طالبان بر یک زن در زندان، خبر داده‌اند

رسانه‌های گاردین و رخشانه در گزارش مشترکی، گفته اند که ویدیویی را به دست آورده اند که در آن دیده می‌شود، یک زن جوان در زندان گروه طالبان از سوی مردان مسلح مورد «تجاوز جنسی» و «شکنجه» قرار می‌گیرد.

این دو‌ رسانه گزارش خود را در این مورد روز چهارشنبه(۱۳ سرطان/تیر) منتشر کرده‌ و گفته‌اند که در میان ادعاهای فراوان در مورد تجاوز جنسی بر زنان و دختران در زندان‌های گروه طالبان، به‌ نظر می‌رسد این ویدیو اولین مدرک مستقیم از وقوع این جنایات باشد.

براساس گزارش این رسانه‌ها، این ویدیو با تلفن همراه گرفته‌شده و پس از آزادی قربانی و خروج‌اش از خراسان‌افغانستان، برای او فرستاده شده است.

این زن جوان گفته است که در جریان یک اعتراض عمومی علیه گروه طالبان، از سوی این گروه بازداشت شد و سپس مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.

او افزوده است که وقتی از خراسان‌افغانستان خارج شد و دوباره علیه گروه طالبان اعتراض کرد، آنان این ویدیو را به او فرستادند و تهدید کردند که اگر به اعتراض خود ادامه دهد،‌ این ویدیو را به خانواده‌اش ارسال و در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کنند.

در گزارش رسانه‌های گاردین و رخشانه آمده است که در این ویدیو به این زن جوان گفته می‌شود که لباس‌های خود را دربیاورد و سپس از سوی دو مرد چندین‌بار مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد.

براساس گزارش این رسانه‌ها، زن جوان تلاش می‌کند صورت خود را با دستانش بپوشاند، اما یکی از متجاوزان دستانش را عقب می‌زند و او را مجبور می‌کند که به دوربین نگاه کند.

در این گزارش آمده است در یک نقطه‌ای از این ویدیو، مردان متجاوز به زن قربانی تجاوز می‌گویند: ««در طول این سال‌ها امریکایی‌‌ها با شما خوابیدند و اکنون نوبت ماست.»

رسانه‌های گاردین و‌ رخشانه گفته‌اند که از این زن در حالی فیلم گرفته شده است که برهنه و قابل شناسایی است.

این زن به این رسانه‌ها گفته است که متجاوزان عمدا این فیلم را ضبط کرده‌اند تا از آن برای ساکت کردن و شرمسار کردن او استفاده کنند.

گاردین و رخشانه گفته‌اند که با چندین زن معترض دیگر نیز صحبت کرده‌اند که گفته‌اند پس از بازداشت از سوی گروه طالبان، مورد شکنجه و ضرب‌‌وشتم قرار گرفته‌اند.

از زمان تسلط دوباره‌ی گروه طالبان بر خراسان‌افغانستان، گزارش‌های گسترده از تجاوز جنسی بر زنان و دختران در بازداشتگاه‌ها و زندان‌های این گروه مطرح شده است، اما مقام‌های این گروه این ادعاها را رد می‌کنند.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا