اخبار افغانستان

درگیری میان نیروهای مقاومت و طالبان با کشته و زخمی شدن 27 طالب به پایان رسید

سیمرغ به نقل از  صدای افغانستان، بغلان: نبرد که میان نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان و نیروهای طالبان روز گذشته آغاز شده بود، پس از 10 ساعت درگیری سخت و نفس‌گیر پایان یافت.
حوالی ساعت 10:30 پیش از چاشت دیروز یک‌شنبه، 17 ثور، نیروهای طالبان با لشکر کشی به روستای”جنگلک” در شهرستان خوست، تلاشی خانه‌های مردم را آغاز کردند که با مقاومت نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان روبرو شدند.
در درگیری که از روز گذشته تا نیمه‌های شب دوام کرد، 8 طالب به هلاکت رسیدند و 15 تن دیگر شان زخمی شده اند.
این درگیری زمانی آغاز شد که نیروهای طالبان تلاشی خانه‌به‌خانه را در روستای”جنگلک” آغاز کرده و به آزار و اذیت مردم پرداختند؛ نیروهای جبهه مقاومت به رهبری فرمانده روح الله، از چهار بخش روستا نبرد را علیه تروریستان آغاز کردند.
پس از چند ساعت نبرد حوالی عصر دیروز طالبان، گروهی از متنفذین محلی را به نزد نیروهای مقاومت فرستادند تا به آنان تسلیم شوند، اما نیروهای مقاومت با رد این درخواست طالبان، حملات شان را علیه نیروهای این گروه تشدید بخشیدند؛ در نتیجه شماری از افراد مهم این گروه به هلاکت رسیدند.
قرار اطلاعات موثق از شهرستان خوست استان بغلان، پسر ملا سید محمد، معاون استخبارات گروه طالب در خوست‌ها در نتیجه درگیری با نیروهای جبهه مقاومت به هلاکت رسیده و خود او زخمی شده است.
نیروهای طالب در نبرد دیروز از سلاح‌های سنگین چون هشتاد دو، هاوان و راکت علیه مردم و روستا نشینان استفاده کردند و به دلیل تسلیم نشدن مقاومت‌گران، از بمب بوشکه‌ای در میان روستا کارگرفته و داخل خانه‌ها مردم پرتاب کردند که 7 باب منزل مسکونی از مردم محل در آتش سوخته است. طی این درگیری طبق آخرین گزارشات؛ هر چهار نفر از نیروهای مقاومت‌گر مربوط قرارگاه مرکزی به نام‌های روح الله، صفی الله، صبغت الله و قدرت الله به شهادت رسیده‌اند.
همچنان طالبان، همانند گذشته یک بار دیگر به مردم دستور داده اند که اجساد شهدای مقاومت را بدون تکفین و نماز جنازه، در یک گور دسته جمعی دفن کنند.
طالبان به مردم منطقه دستور دادند تا اجساد شهدای مقاومت ملی را جمع آوری کرده اند؛ هنوز نتوانسته اند پیکر فرمانده روح الله را پیدا کنند.
قرار گزارشات از منطقه، مادر فرمانده روح الله با یک کودک دیگر از روستا در نتیجه پرتاب بمب بوشکه‌ای و راکت از سوی طالبان مجروح شده اند.
اکنون در منطقه نبرد پایان یافته و طالبان چندین باشنده محل را به اتهام همکاری با نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان بازداشت و به جای نامعلوم منتقل کرده اند.

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا