اخبار افغانستان

خالد پنجشیری در درگیری با طالبان جان باخت

سیمرغ به نقل صدای افغانستان، کابل: بر اساس گفته‌های منابع محلی، یک جوان پنجشیری به اسم خالد در درگیری مسلحانه با نیروهای طالبان در شهر کابل جان باخته‌است.

منابع به خبرگزاری صدای افغانستان گفته‌اند که خالد صبح روز چهارشنبه 3 جوزا/ خرداد، در منطقه پنجصد فامیلی از مربوطات ناحیه 15 با افراد طالبان درگیر می‌شود که پس از چند ساعت جنگ با گلوگله‌های پی‌هم افراد این گروه جان باخته است.

به گفته‌ای منابع، در این درگیری به طالبان نیز تلفات وارد شده‌است، اما از جزئیات بیشتر تلفات این گروه اطلاعات در دست نیست.

منابع اضافه کرده‌اند که این جوان باشنده مرکز استان پنجشیر بود که در ناحیه 15 شهر کابل زندگی می‌کرد.

این درحالی‌است که شماری از باشندگان پنجشیر، مقیم کابل در صحبت با خبرگزاری صدای افغانستان، از برخورد طالبان را با ساکنین پنجشیر مغرضانه خوانده و گفته شکایت کرده‌اند و می‌گویند که طالبان پس از شناسایی باشندگان پنجشیر آن‌ها را بی‌موجب تحقیر، بازداشت و شکنجه می‌کنند.

 این باشندگان تصریح کرده‌اند که برخورد طالبان در برابر ساکنین پنجشیر مغرضانه است و این امر همواره باعث درگیری میان افراد گروه طالبان و باشندگان پنجشیرشده‌است.

نمایش بیشتر

سیمرغ

سیمرغ یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که با اشتراک جمع کثیری از اندیشمندان، فرهنگیان و نویسنده‌گان در حوزه تمدنی و فرهنگی فارسی_ پارسی تشکیل گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا