اخبار افغانستان

جعفر مهدوی: گروه طالبان نقشی در کشتار هزاره‌ها و شیعیان ندارند

جعفر مهدوی، عضو سابق مجلس نمایندگان خراسان‌افغانستان و حامی گروه طالبان گفته که این گروه در دو سال گذشته نه تنها در کشتار هدفمند هزاره‌ها و شیعیان نقشی نداشته، بلکه در تامین امنیت آنها قربانی هم داده اند.
آقای مهدوی کشتار هزاره‌ها را کار گروه‌های مخالف گروه طالبان دانسته است.
مهدوی افزوده که در دو سال گذشته هم «تروریسم تکفیری با همکاری دست‌های پیدا و پنهان برخی عناصر حکومت فاسد گذشته حملاتی را با هدف قربانی‌کردن مردم هزاره و شیعه برای ناتوان نشان‌دادن» حکومت گروه طالبان در تامین امنیت مردم و به خصوص مردم هزاره و شیعه انجام می‌دهد.
جعفر مهدوی باور دارد که متهم کردن گروه طالبان به جنایاتی که عامل آن به طور آشکار «گروه‌های تکفیری و همدستان‌شان هستند» نه تنها بر بهبود امنیت هزاره‌ها تاثیری نمی‌گذارد، بلکه آنها را در معرض خطر آسیب‌های امنیتی بیشتری قرار می‌دهد.
این اظهارات آقای مهدوی در حالی مطرح می‌شود که مردم هزاره در خراسان‌افغانستان در دو سال پس از روی کار آمدن گروه طالبان، هدف حملات مرگبار تروریستی قرار گرفته‌اند.
این در حالیست که شهروندان هزاره‌تبار خراسان‌افغانستان در روزهای گذشته در اروپا و دیگر کشورها، دست به تطاهرات زده و این گروه را به”نسل‌کشی‌هزاره‌ها” متهم کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا